Міська влада відшкодовуватиме ОСББ і ЖБК частину кредиту на енергоефективні заходи

07 липня 2016 року Київська міська державна адміністрація прийняла рішення № 565 «Про затвердження Положення про стимулювання впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках шляхом відшкодування частини кредитів».
Мова йде про те, що об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні кооперативи та інші суб'єкти господарювання, які взяли кредит на впровадження енергоефективних заходів, можуть розраховувати на часткове відшкодування в частині придбання матеріалів, обладнання та виконання відповідних робіт.

 

За даними Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київради (КМДА), до багатоквартирних будинків, де мешканці за власний рахунок покращують енергоефективність, належить близько 25% житлового фонду. Відповідно, скористатися можливістю відшкодування частини енергоощадних кредитів, можуть більше 450 тисяч осіб.
Зазначений проект Положення передбачає відшкодування 30% основної суми кредиту. Граничний розмір відшкодування становить 14 тисяч гривень в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку на рік. Відшкодування здійснюється на підставі договорів про співробітництво, які укладаються між головним розпорядником бюджетних коштів та фінансовою установою.
Відтак, містяни можуть розраховувати на компенсацію за кредитом на обладнання і матеріали для проведення робіт з термомодернізації внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання, заміни вікон, для облаштування індивідуальних теплових пунктів, у тому числі регуляторів теплового потоку за погодними умовами, для робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів, для модернізації систем освітлення місць загального користування.

Вход / Регистрация