Вікна та їх монтаж, згідно стандартів «Якість гарантовано», та «Якісний монтаж» в об’єктному будівництві

Компанія «Сонячні Вікна» працює в сфері продажу та інсталяції світлопрозорих конструкцій з 1995 року. Починаючи з 2015 року ми є Учасниками Асоціації ринку вікон та фасадів і у своїй діяльності дотримуємось стандартів, які пропагує Асоціація на українському ринку світлопрозорих конструкцій: «Якість гарантовано» та «Якісний монтаж».

 

 

vtjm1

sergey hmelenko      
Сергій Хмеленко  
Комерційний директор  
"Сонячні Вікна" ТМ  

Всі вікна, які встановлює компанія «Сонячні Вікна» в опалювальні приміщення, відповідають вимогам  ДБН В.2.6-31:2016 ТЕПЛОВА ІЗОЛЯЦІЯ БУДІВЕЛЬ за мінімальним  показником опору теплопередачі, та монтаж вікон виконується згідно вимог ДСТУ Б В.2.6-79:2009  «ШВИ З'ЄДНУВАЛЬНІ МІСЦЬ ПРИМИКАНЬ ВІКОННИХ БЛОКІВ ДО КОНСТРУКЦІЙ СТІН».
В котеджному будівництві  та при заміні вікон в багатоквартирних будинках, коли замовник приділяє особливу увагу якості віконних виробів, та якості робіт ми завжди дотримуємося стандартів Асоціації. Реалізувати такий підхід в об’єктному склінні не завжди вдавалося, досить часто пріоритетом при виборі вікон замовником є вартість конструкцій та їх монтажу.
Але інколи буває так, що бажання замовника і можливості компаній, які задіяні в проєкті співпадають. І тоді можна отримати надзвичайно хороший результат. Тобто, якщо вдало склався ланцюжок Замовник – Підрядник – Партнери – Проєктанти – Суміжники – 100% отримаємо ефективну реалізацію.
В минулому році, дякуючи довірі замовника до нашої компанії, ми отримали можливість прийняти участь у досить цікавому проєкті. Будівництво медичного центру  «Оберіг» по вул.  Зоологічна, 3 в місті Києві. Бажання замовника – все що будується має відповідати вимогам  ДБН і ДСТУ та відповідати проектним рішенням!
Отримавши проєкт  і розпочавши роботу  ми чітко визначили пріоритети, які необхідні для його успішної реалізації. А саме: збільшення штату співробітників компанії, оновлення парку  інструментів та обладнання, вибір партнерів.
На останньому  необхідно зупинитися більш детально. Для нашої компанії вибір партнерів для участі в проєкті  був досить очевидний. З більшістю з цих компаній ми співпрацюємо в рамках Асоціації Учасників Ринку вікон та фасадів і просуваємо на ринку України однакові принципи та стандарти. От же. Підрядник, та інсталятор – «Сонячні Вікна». Профільна система – aluplast. Переробник – «Канталь». Склопакети – Glas Troesch. Фурнітура – Siegenia. Алюмінієві профільні системи – Alutech, Aluprof. Теплий підставний профіль – VSThermo.
Проєктом передбачалося встановлення різних типів віконних та дверних систем – металопластикові вікна, алюмінієві фасадні системи, алюмінієві двері та зенітні дахові ліхтарі. Основна вимога,  незалежно від типів конструкцій, зовнішній вигляд всіх вікон,  має бути однаковий. Це вимога була реалізована, завдяки застосуванню у всіх склопакетах зовнішнього мультифункціонального скла Suncool-R  Green 45/25.

vtjm2   vtjm3   vtjm4

Для оптимізації виробничих процесів на об’єкті, всі роботи були поділені на етапи. Кожен етап робіт виконувався та контролювався окремо. Порядок  та терміни виконання  кожного етапу робіт на об’єкті узгоджувалися з замовником, генпідрядником, та компаніями-суміжниками для синхронізації робіт.
Роботи було розпочато зі встановлення металопластикових вікон 1 - 3 поверхів.
Профільна система: aluplast 4000
Монтажна ширина: 70мм
Колір: зовнішня ламінація  Anthrazitgrau
Склопакет:
6ESG Suncool-R 45/25 – 14Ar – 4GE – 12Ar – 4zero (Uw=0,64 W/m2K)
6ESG Suncool-R 45/25 – 14Ar – 4greyESG(mat) – 12Ar – 4ESG LowE (непрозорі частини)
Теплий підставний профіль: VSThermo (VST-056).
vtjm5Монтаж: тришаровий монтажний шов з використанням внутрішньої паро- гідро- ізоляційної та зовнішньої гідроізолюючої паропроникної стрічки.
При монтажі віконних систем були задіяні декілька комплектів акумуляторного електроінструменту компанії Hilti, що дало змогу збільшити продуктивність праці інсталяторів приблизно на 20%. Не потрібно шукати точок підключення або  використовувати продовжувачі та значно безпечніше, за рахунок низької напруги.
Окремо потрібно зазначити, що це один з перших об’єктів в Україні в якому абсолютно всі вікна встановлювалися з використанням теплого підставного профілю VSThermo, який значно покращує теплофізичні властивості в нижній частині віконних конструкцій. VSThermo також використовувався в якості розширювача в тих віконних прорізах, де товщина монтажного шву була більша за допустиму.
Конструкція стіни – тришарова. Зовні – вентильований фасад з керамічної плитки. Плитка мала бути змонтована без підрізів, тому монтаж вікон виконувався по геодезичним міткам з достатньо жорстким допуском +- 3 мм. Але результат, який був досягнутий, вартий такої точної роботи. Зовнішній вигляд фасаду вражає.
На кожному з етапів проведення робіт на об’єкті фахівцям компанії «Сонячні Вікна» доводилось приймати досить цікаві рішення, які потребувала ситуація. Для прикладу, на етапі монтажу вхідних алюмінієвих дверей з’ясувалося, що двері евакуаційних виходів потрібно зробити ширше, ніж було передбачено, при цьому проріз збільшити було неможливо. Нами було знайдено і реалізовано рішення, при якому двері були змонтовані в зону утеплювача, що дало змогу сформувати проріз для монтажу, який був ширший ніж проріз в бетоні, таким чином монтажний шов та коробка дверей не зменшили ширину прорізу, так як опинилися за бетонним прорізом.

vtjm6   vtjm7   vtjm8
         

Етап скління на 4-7 поверхах будівлі, теж мав свої особливості. Ми отримали декілька умов, які вимагали особливої уваги при монтажі та проектуванні віконних конструкцій:
1.    Монтаж по геодезичним міткам з прив’язкою до майбутнього фасаду з зовнішньої сторони.
2.    Монтаж з урахуванням підходу до вікон перегородок з внутрішньої сторони.
3.    Верхня частина вікна мала бути схована між фасадом і внутрішніми відкосами. Фактично потрібно було зменшити розмір віконного прорізу по висоті. Що й було зроблено.
4.    Товщина профілю в місцях з’єднання віконних рам мала бути мінімальною, як того вимагала архітектура.
Виходячи з зазначених умов, нашою компанією разом з переробником були розроблені, розраховані,  та реалізовані вузли, які раніше не застосовувались на інших об’єктах. Зокрема, в тих частинах вікон, які в подальшому закривалися фасадом, замість склопакету була встановлена магнезитова плита клас горючості – НГ.
Наступний етап робіт – монтаж алюмінієвих фасадів.
Стійко-ригільна система: Alutech F50
Колір: 7016/9016
Склопакет:
6ESG Suncool-R 45/25 – 16Ar – 6ESG - 16Ar – 6ESG LowE
Цікава деталь. Зняття розмірів для проєктування та виготовлення конструкцій здійснювалось за допомогою системи  3D сканування сканером FARO X330. Що значно спростило процес проєктування конструкцій та забезпечило високу точність вимірів.

vtjm9Завдяки використанню однакового зовнішнього скла, та однаковій кольоровій гамі металопластикових та алюмінієвих профілів всі світлопрозорі конструкції, встановленні на об’єкті мають однаковий зовнішні вигляд і виглядають досить гармонічно. Завдяки такому підходу нам вдалось забезпечити оптимальний баланс вартості, механічних та  теплофізичних властивостей віконних конструкцій.
Для нашої компанії робота на такому об’єкті – це новий етап розвитку. Досвід який ми отримали є надзвичайно цінний і знадобиться нам при роботі в майбутньому.
На завершення, хотілось би висловити слова вдячності замовнику за довіру та надану можливість прийняти участь в цікавому проєкті. Колективу компанії «Сонячні Вікна»: інженерам, менеджерам, інсталяторам за якісну та ефективну роботу. Нашим партнерам: компаніям «Канталь», Glas Troesch, sonjathny vikna kontakty«Гранд-М» за співпрацю, розуміння та допомогу в вирішенні поточних питань. Генпідрядникові, проєктантам, компаніям-суміжникам за ефективну взаємодію та повагу.
До кінця 2019 року має бути завершене будівництво нової клініки «Оберіг». На мій погляд – це буде одна з найкращих клінік в Україні. Бажаємо лікарям якомога швидше прийняти перших пацієнтів.


Понравилась статья? Подпишитесь на рассылку: