Українці проінвестували 1 млрд. грн. в енергоефективність свого житла за програмою ЄБРР IQ energy

Українці проінвестували 1 млрд. грн. в енергоефективність свого житла за програмою ЄБРР IQ energy
Щороку все більше сімей в Україні роблять своє житло більш комфортним та енергоефективним. Всього вже 1 мільярд гривень (еквівалент 30 мільйонів євро) було інвестовано українцями в «зелені» технології  за  програмою фінансування енергоефективності житла від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy, яка стартувала навесні 2016 року.  Програма передбачає надання компенсації фізичним особам та ОСББ у випадку придбання та встановлення ними енергоефективного обладнання та матеріалів для термомодернізації житла.

 

новости 5

Керівник програми IQ energy Оксана Булгакова каже: «За два роки вже більше 30 тисяч українських сімей взяли участь у програмі та обрали енергоефективні рішення, такі як утеплення стін, дахів та підлоги, встановлення сонячних колекторів, сучасних систем опалення тощо. Список матеріалів і обладнання, на придбання яких можна отримати європейську компенсацію IQ energy, налічує вже понад 7000 рішень, які дозволяють мешканцям України істотно економити на опаленні».

Розмір компенсації за програмою IQ energy для фізичних осіб становить 35% від суми кредиту/інвестиції — до 3000 євро на одну фізичну особу (одноразово або за сумою декількох кредитів) за умови придбання обладнання в кредит через банки-партнери програми — Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк і ОТП Банк. Компенсація для ОСББ є навіть більшою – 40%.

Компенсацію можна отримати не лише на основне обладнання, але і на супутні товари, а також вартість монтажних робіт, якщо вони були придбані в кредит від банків-партнерів програми, разом з основним обладнанням.

Банки-партнери програми пропонують різні типи кредитів. Особливо зручно розплачуватися кредитною карткою від банку-партнера програми. Її можна один раз оформити в банку, після чого розраховуватися в торгових мережах або в Інтернет-магазинах, і кожного разу отримувати компенсацію при покупці енергоефективних товарів для утеплення житла за рахунок кредитного ліміту.
Дізнатися більше про програму та подати заявку на фінансування можна на сайті програми:  www.iqenergy.org.ua

Програма IQ energy («Ай-Кью енерджі») розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), фінансується Партнерством Е5Р, де Європейський Союз надає найбільший внесок, за підтримки Швеції та Федерального міністерства фінансів Австрії. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла — 15 мільйонів євро. Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора. Гаряча лінія IQ energy: 0-800-505-717.