Рада схвалила законопроект про впровадження в Україні регламенту ЄС про якість будівельної продукції

Регламент 305 і перший крок до "промислового безвізу": законопроект про будівельну продукцію схвалено Радоюю.

Рада схвалила законопроект про впровадження в Україні регламенту ЄС про якість будівельної продукціїю.

Перший крок до "промислового безвізу".

 


15 54

Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект, який спрямований на впровадження в Україні регламенту Європейського Союзу про якість будівельної продукції.

За ухвалення відповідного законопроекту №2698 «Про надання будівельної продукції на ринку» проголосували 276 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Як зазначила у своєму виступі заступник голови парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, з 2018 року в Україні скасовано обов'язкову сертифікацію будматеріалів, що призвело до появи на ринку не лише товарів низької якості, а й фальсифікату і підробок. Тому цей законопроект спрямований на виправлення даної ситуації шляхом впровадження європейських стандартів якості для будівельної продукції.

    «Свого часу Україна взяла на себе зобов'язання, які прописані в Угоді про асоціацію з ЄС, і в 56-му пункті прописана імплементація 305-го європейського регламенту і його впровадження на території нашої країни. Цей європейський регламент вводить обов'язок виробників декларувати технічні характеристики своєї продукції і нести відповідальність за товари, які містяться на ринку», - сказала вона.

За її словами, ухвалення законопроекту є першим кроком для подальшого «промислового безвізу» (Угоди ACAA), що дасть змогу українським товарам отримати вільний доступ до європейських і світових ринків.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що законопроект пропонує встановити коло зобов'язань учасників ринку; визначити принципи декларування технічних показників будівельної продукції; впровадити механізми визначення технічних показників істотних характеристик.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року на той час прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Україна через п'ять років хоче максимально наблизитися до членства в Європейському Союзі. Україна сподівається на особливий формат партнерства в рамках ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство", а також зацікавлена в укладенні ACCA - угоди про так званий «промисловий безвіз», який стане значним кроком на євроінтеграційному шляху.

У січні 2020 року керівник уряду заявив, що Україна виконала всі необхідні умови для укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції.