Коронакриза принесе нові послуги і прискорить оцифровку індустрії СПК

Оцифровка прискореними темпами, оптимізація витрат, нові послуги і трансформація формату заходів - такими будуть наслідки пандемії для віконної промисловості, згідно з прогнозами керівників ift Rosenheim. Доктор Йохен Пейхл (Jochen Peichl) і проф. Йорн П. Ласс (Jörn P. Lass) з Інституту віконних технологій в Розенхаймі в інтерв'ю німецькому промисловому порталу glaswelt.de поділилися своїми поглядами на коронакризу та її вплив на пост-пандемічний світ світлопрозорих конструкцій.

 

В інтерв'ю Glaswelt доктор Йохен Пейхл і проф. Йорн П. Ласс з ift Rosenheim поділилися своїми поглядами на коронакрізіс і його вплив на галузь з різних ракурсів. Однією з перших була піднята проблема, що компанії повинні робити під час пандемії, щоб мінімізувати ризики зупинки виробництва.

Д-р Йохен Пейхл: Дійсно, дуже важливо постійно дотримуватися правил безпеки і особистим прикладом переконувати співробітників в їх необхідності. Ці правила також повинні дотримуватися в приватній сфері, інакше вони нам нічого не дадуть. Ми повинні будемо дотримуватися правил соціальної дистанції, поки не буде отримана вакцина. Крім того, кожне підприємство повинно усвідомлено підійти до оптимізації витрат і залучати до цієї теми своїх співробітників. Компанії зазвичай дуже добре знають, які витрати абсолютно необхідні для оперативної діяльності. Зрозуміло, своєчасна інформація про нормативи державних субсидій, таких як допомога по скороченню робочого часу, компенсаційні пільги або відстрочка оподаткування, важлива для негайного отримання коштів для стабілізації ліквідності. Проте, слід також зробити капітальні вкладення в майбутнє, наприклад, в підвищення ефективності, розробку нових продуктів і послуг або навчання співробітників. Це буде стійко покращувати конкурентоспроможність, і робити перезапуск бізнес-процесів після кризи більш успішним.

Професор Йорн П. Ласс: Тісний контакт з клієнтами також важливий. З такого діалогу можуть виникнути рішення в сфері обробки існуючих замовлень і отримання нових. Цифрова зв'язок тут допомагає охопити проектувальників, конструкторів і представників інших професій, а також постачальників, коли вони не можуть прийти на будмайданчик або в компанію. Це призведе до абсолютно нових послуг, яких не було до пандемії. Д-р Йохен Пейхл також очікує, що після пандемії більше уваги буде приділятися більшої оперативної автономії з більш широкою і глибокою доданою вартістю. У багатьох компаніях неналагодженість ланцюга поставок і відсутність комплектуючих поставили під загрозу все виробництво. Це показало нам, якою мірою ми залежимо від постачальників не тільки з віддалених, але і довколишніх країнах. Ніхто ніколи не припускав, що буде закриття кордонів навіть на внутрішньому ринку ЄС. На мій погляд, це призведе до перебудови глобальних відносин в сфері виробництва і поставок.

Давайте зосередимося на можливостях в кризу

Представники інституту ift Rosenheim також продемонстрували ряд можливостей, які в даний час повинна використовувати віконна промисловість.

Д-р Йохен Пейхл: Я хотів би порекомендувати повністю зосередитися на можливостях в цій кризі, тому що важливо дивитися в майбутнє з оптимізмом. Переконаний, що більшість компаній зараз використовують цифровий зв'язок, онлайн-сервіси (замовлення онлайн, тренінги, сервіси, віртуальні презентації продуктів і т. д.), і це стане чимось «нормальним». Це свого роду «імпульс» для оцифровки. Менеджери, які вчиняють ділові поїздки в багато країн, тепер отримали новий досвід, який показує, що можна організувати відеоконференцію і заощадити стільки часу, скільки вони проведуть в машині, поїзді чи літаку. Це призведе до нової культури зустрічей, а також вплине на концепції виставок, конгресів і тренінгів. Оскільки багато компаній вже вклали кошти в цифрове комунікаційне обладнання, впровадження таких рішень після кризи буде швидким і недорогим.

Професор Йорн П. Ласс: Якщо говорити безпосередньо про ift Rosenheim, ми будемо більше інвестувати в розширення цифрових послуг, наприклад, онлайн-тренінгів, цифрових конгресів, думок експертів за допомогою відеоаналізу, дистанційного і відеоаудіта або зовнішнього моніторингу. В даний час ми розробляємо «процедуру Digi-Test», за допомогою якої ми можемо проводити випробування на власних випробувальних стендах, в яких інженери-випробувачі ift не повинні бути присутніми на місці завдяки впровадженню інноваційних методів відеоспостереження і цифрового аналізу. Нова випробувальна лабораторія Prüflabor für Bauakustik + Fassaden (BAF) буде оснащена сучасними технологіями, де клієнти можуть супроводжувати випробування з офісу і більше не потрібно буде їздити в Розенхайм. Лабораторія почне працювати в другій половині року. Завдяки новим цифровим послугам ми можемо швидше і гнучкіше реагувати на запити клієнтів. Ці концепції довгий час використовувалися в ift Rosenheim, але коронакриза також змусила прискорити процеси їх реалізації. Ми будемо продовжувати йти цим шляхом, щоб залишатися інноваційним і компетентним партнером для наших клієнтів.

Також дуже несподівано прозвучала заява спікерів, що інтерес до проекологічним технологіям буде зростати.

Професор Йорн П. Ласс: Люди в містах тепер відзначають, що скорочення руху знижує забруднення і шум, що підвищує якість життя. Це буде сприяти у проекологічні інвестиції та вплине на організацію праці. Це також унікальна можливість реально перевірити вплив меншого трафіку на споживання енергії і якість повітря.

Це цікава теза з точки зору широко обговорюваної в останні роки теми екологічно орієнтованої віконної індустрії. Спікери наголосили, що в галузі є готові інструменти у вигляді виробів, які дійсно знижують втрати енергії в будівлях, що сприятливо позначається на довкіллі.

  

Джерело: glasswelt.de, WinAwards