Експорт та онлайн-продаж вікон: майбутнє чи реальність?

Що потрібно, для успішного продажу вікон на експорт?
Поговоримо про ефективні інструменти та цікаві можливості онлайн продажів

 

 

eksport 1

Презентація інноваційного порталу Vitrager.com 12 травня спричинила неабиякий резонанс. Анонс нових можливостей для продажу на тлі загального скорочення попиту підняв питання «А чи дійсно є реальним налагодження системного експорту вікон з України? Наскільки реально продавати вікна онлайн?» Щоб з’ясувати це, ми звернулись із запитаннями до експертів ринку.

aleksandr romaneevaleksandr romaneev 2WT: Олександре, минуло 3 тижні після запуску порталу Vitrager.com. Як відреагувала галузь і які питання наразі актуальні?
Байдужим не залишився ніхто. Реєструються найбільш активні компанії, пишуть пропозиції і питання – йде подальше поліпшення сервісу відповідно до бачення реальних користувачів. На рівні головних офісів провідних європейських виробників профілів йде обговорення співпраці по різним країнам. Ведуться підготовчі роботи для анонсу проєкту в Європі.

Дуже приємно, що дуже різні компанії, що виготовляють або продають абсолютно різні вікна – всі вони бачать для себе нові можливості завдяки нашому сервісу.
Задаються питання про запуск реального маркетплейсу, де б клієнти могли обрати вікна від компаній-користувачів порталу. Задають питання про конфіденційність цін та інших даних.

Користуючись нагодою, проясню: віконний маркетплейс та прямі продажі через рекламну активність Вітражера будуть узгоджуватись з компаніями-постачальниками вікон окремо, наступними кроками співпраці.
Мета першого етапу розвитку проекту – максимальне охоплення європейського ринку. Європейські вимоги GDPR і робота на великому і прозорому ринку означає безумовну конфіденційність інформації наших користувачів.

WT: Як відбувається залучення виробників вікон?
Процес дуже цікавий. Інноватори приходять самі, а великі компанії нижнього цінового сегменту більше прислухаються до запитів своїх дилерів.
Після карантину сумніви в реальності онлайн-продажів вікон пропали навіть у найбільш консервативних представників галузі з найменших містечок.
Певна кількість компаній виявили зацікавленість в користуванні сервісом, але ще не почали роботу - визначаються з відповідальною за цей напрямок особою в компанії. Втім, досвід компаній-першопрохідців показує, що інтерфейс у нас достатньо простий, і відсутність спеціальних ІТ-навичок не перешкоджає налаштуванню роботи. Служба підтримки разом з командою розробки Vitrager.com оперативно опрацьовують запити користувачів і далі з їх урахуванням покращують наш сервіс.  

ivan bogdanivan bogdan 2
WT: Іване, програмний продукт Winkhaus пропонує своє рішення для експорту вікон за кордон. Наскільки це затребувано ринком?
Експорт вікон українського виробництва набирає обертів. Втім, здебільшого цей процес розширюється через колишніх представників або дилерів віконних компаній, які розпочинають бізнес за кордоном. Більшість виробників доволі скептично налаштовані щодо можливостей системних продажів на експорт іноземним компаніям без українського коріння.

WT: Яке Ваше ставлення до презентованої концепції онлайн-продажів порталу Vitrager?
Це дуже крута штука. Не так багато речей відбувається на віконному ринку, а цей концепт – справжня інновація до усталеної моделі продажів. Використовувати її можна в тому числі і з нашим ПЗ, має сучасний гарний інтерфейс. Судячи з презентації, Vitrager спростить налагодження нових зв’язків в галузі, в першу чергу з іноземними дилерами.

pavlo kobrinpavlo kobrin 2WT: Наскільки реальним виглядає експорт вікон Viknaland?
Це абсолютна реальність, наші вікна вже встановлені в багатьох країнах. Мабуть, найбільш неочікуваним для нас було повідомлення про експорт вікон з наших профілів в ОАЕ, але ми з гордістю констатуємо і цей факт.

WT: Які бачите можливості та перешкоди на цьому шляху? Як Ви віднеслися до рішення  Vitrager.com?
Безумовно, експортні продажі вікон - це процес непростий, Мовний бар’єр, узгодження технічних специфікацій - це вимагає певних зусиль. Рішення від компанії Vitrager безумовно полегшить цей процес як для тих наших клієнтів, які вже мають досвід виходу на зовнішні ринки, так і для тих, хто тільки оцінює для себе такі можливості.  

valeriy lihvarvaleriy lihvar 2WT: Як Ви оцінюєте перспективи експорту вікон української зборки?
Величезна кількість вікон aluplast, які експортуються з Польщі в інші країни, надає впевненості в реалістичності експорту для наших клієнтів в Україні також. Наша мета – повторити успіх наших польських колег в Україні.

WT: Онлайн-продаж вікон aluplast – наскільки це реально?
Досить поширена практика в Європі – це онлайн-продаж вікон стандартного розміру. В Україні це не дуже актуально, тож можливість продажу вікон будь-якої конфігурації, яку ми бачимо з рішенням Vitrager – це те, чого потребує ринок.

sergiy dacivsergiy daciv 2WT: Вихід на нові ринки та нетрадиційний для віконщиків інтернет-канал збуту через Vitrager – наскільки це реально та актуально для Ваших клієнтів?
Ми орієнтовані на великі обсяги продажів. Карантин вплинув на всіх без винятку, зменшивши загальний розмір ринку вікон, тож наразі наші виробники більше зосереджені на дещо інших поточних пріоритетах. По мірі пристосування до нових реалій ринку можливості розвитку в нових сегментах безумовно будуть використані.


sergey gubkasergey gubka 2WT: Відомо, що найбільш активні Ваші клієнти вже експортують вікна. Як Ви оцінюєте перспективи розвитку даного напрямку?
На фоні загально зменшення купівельної спроможності в Україні вихід на зовнішні ринки - це дуже бажане рішення для багатьох наших клієнтів. По мірі можливості, більшість наших клієнтів намагаються розвивати цей напрямок.

WT: Онлайн-продаж через портал Vitrager та експорт вікон – це вже на часі чи ще майбутнє?
Безумовно, всі потребують нових каналів збуту, тож полегшення розвитку продажів за допомогою порталу Vitrager є справді актуальним рішенням.

volodymir lipkovolodymir lipko 2WT: Як Ви оцінюєте готовність ринку до продажу вікон онлайн, експорту вікон та презентованої концепції порталу Vitrager.com?
Експорт вікон займає вагому частку в продажах нашої компанії, і ми наполегливо працюємо над її збільшенням. Ринок безумовно готовий до рішення Vitrager.com. На мою думку, зараз дуже вдалий час для запуску такого проєкту.

ruslan shuruevruslan shuruev 2WT: Експорт та онлайн-продаж вікон – чи актуальні ці питання для дилерів Вашого цінового сегменту?
Попит на вікна скоротився, тож мусимо шукати нові рішення. Інтернет знімає кордони, тому автоматичний переклад пропозицій для онлайн-продажів дає реальну можливість пошуку нових клієнтів навіть з-за кордону.

dmitro muzykadmitro muzyka 2WT: Ви одним з перших зареєструвались на порталі Vitrager.com, ще до Ваших постачальників. Чому?
Час не стоїть на місці, інструмент для реального продажу вікон онлайн очікуваний багатьма. Простота та функціональність дизайну  онлайн-конфігуратору Vitrager, можливість роботи зі смартфону – це дуже зручно.

WT: Що Ви хочете отримати від своїх партнерів за рахунок використання сервісу Vitrager?
Можливість виходу на нові ринки (інтернет-продажі) та спрощення продажів за кордон.

 

Оконные Технологии® № 79 (2020)

Понравилась статья? Подпишитесь на рассылку: