Круглий стіл «Як захиститись від податкового тиску в будівництві»

10 жовтня 2013 року буде проведено тематичний Круглий стіл «Як захиститись від податкового тиску в будівництві». Круглий стіл буде проведено за ініціативою Конфедерації будівельників України та за участю представників органів державної влади, громадськості та ЗМІ. Круглий стіл почнеться об 11:00 у приміщенні ІА «Українські новини» за адресою: м. Київ, вул.. Еспланадна, 20.

 

Податкові органи за результатами камеральних та інших невиїзних податкових перевірок визнають правочини нікчемними (фіктивними) без рішення суду. На даний час актуальними є «безтоварні операції». Так, за результатами податкових перевірок операції, за які розрахувалось підприємство визнаються такими, що не здійснювались (податкові органи самостійно встановлюють фіктивність).

 

 

За формальними ознаками податківці вимагають визнавати нікчемними операції з продажу майнових прав на житловий будинок, який будується, що суперечить ст. 656 Цивільного кодексу України. Визнання правочину недійсним та/або нікчемним має ряд майнових наслідків, передбачених законом, в тому числі вилучення «кругленької суму з бюджету будівництва». Таким чином, витрати податківці переносять у доходи відповідно до п. 135.5.12. ст. 135 ПКУ доходи, не враховані при обчисленні доходу періодів, що передують звітному, та виявлені у звітному податковому періоді, а також нараховують штрафи. Така ситуація змушує затримувати будівництво об’єктів на тривалий час та ставить під загрозу добудову об’єкта в подальшому.

Мета Круглого столу – напрацювати низку механізмів та законодавчих пропозицій для запобігання податковому тиску у будівельній галузі, з якими в подальшому звернутись до органів державної влади.

На Круглому столі будуть підійматись наступні проблеми:

1. Проблема визнання правочинів у будівництві нікчемними (фіктивними).
2. Майнові наслідки визнання правочинів у будівництві нікчемними (фіктивними) та методи їх запобігання.
3. Напрацювання загальної концепції змін до податкового законодавства.
4. Напрацювання механізмів щодо послаблення податкового тиску на будівельні компанії.

Спікери Круглого столу:

1. Лев Парцхаладзе – Президент Конфедерації будівельників України.
2. Ігор Лисов – Перший віце-президент Конфедерації будівельників України.
3. Юрій Сербін - Віце-президент Конфедерації будівельників України.
4. Олексій Кулагін – Генеральний директор ТОВ «ОМОКС».
5. Вікторія Бірюченко - Директор МТД «Аудит».
6. Геннадій Пампуха – Голова ПДТС «Будівельний» при ЮК «Принцип».

Участь в круглому столі безкоштовна. Реєстрація учасників починається о 10:30. Вхід в Прес-центр за попередніми списками, при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу.

Попередня акредитація обов’язкова! Прохання заявки на акредитацію надсилати заздалегідь.

Будь ласка, повідомте про свою участь до 16:00 9 жовтня 2013 року за електронною адресою Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. або за телефоном (044) 200-04-51.