Якісна система утеплення: що це?

В Україні останні кілька років масово проводять роботи з теплової модернізації житлових і громадських будинків. Із загальновідомих причин перед нашим суспільством постала нагальна потреба: суттєво підвищити енергоефективність житлового фонду та об’єктів муніципальної власності. В цій ситуації сходяться інтереси держави, рядових громадян і представників «третього сектору», банків і, звісно, виробників енергоефективної продукції. На останніх лежить особлива відповідальність, адже від якості їхніх товарів залежать результати окремо кожного утеплення і значною мірою успіх «спільної справи».

 

eresit 1 

eresit 2   ceresit 3      
Будинок утеплений матеріалами Ceresit.  
ceresit 4  
Центр тестування композитних матеріалів
 
ceresit 55   ceresit 66  
Протоколи випробувань
 
 ceresit 7  

Випробування на поширення вогню системи утеплення Ceresit

Ceratherm Classic. 2017 рік.

 
ceresit 15  
Зразок висновка
 
ceresit 8   ceresit 9  
Тест на відрив. Зліва дорожчий аналог, справа дешевший аналог
 
 ceresit 10  
Результати тестування на стійкість до вигорання
 

Серед усіх заходів з термомодернізації першорядне значення має утеплення фасадів. Зазвичай найбільші тепловтрати відбуваються через стіни, тому їх належна теплоізоляція може зекономити до 40% теплової енергії. Рівень досягнутої економії буде залежати від способу утеплення та від якості матеріалів, з яких складається система утеплення.
На ринку є безліч матеріалів для утеплення стін. Деякі з них дешевші, деякі дорожчі. Звичайного споживача, без спеціальних знань, дуже легко підкупити низькою ціною – і так продати йому низькоякісний товар. А пізніше мало хто з продавців візьме на себе відповідальність за тріщини на фасаді, уже не кажучи про випадки суцільного обвалу теплоізоляції.
Цікаво, що навіть не кожен досвідчений майстер зможе чітко сформулювати, що конкретно означає термін «якість» в будівельних сумішах. Отже, спробуємо розібратися: що таке якість в системах утеплення? Розглянемо два аспекти: 1) довговічність, або перевірка часом; 2) якість продукції та її відповідність будівельним стандартам та нормам.
Перевірку часом можна оцінити двома способами. По-перше, подивитися на фасад, якому, наприклад, вже понад 15 років. По-друге, експериментально зімітувати вплив навколишнього середовища на систему утеплення.
Ось приклад першого способу: на фото 1 зображено один з перших будинків в Україні, що був 2002 року утеплений «мокрим методом». Будинок утеплений матеріалами Ceresit. Багатоповерхівка розташована за адресою вул. Сосницька, 21. Фото 1 було зроблено у липні 2018 року, тобто приблизно через 16 років після утеплення. Як бачите, на фасаді відсутні тріщини та видимі руйнування. Звичайно, є певні забруднення, оскільки тоді ще не було технологій з рідкими штукатурками чи фарбами, які відштовхують бруд, або з ефектом самоочищення (сьогодні в асортименті Ceresit є штукатурки з технологією Double Dry, яка захищає фасад від забруднення).
ceresit kontaktyОтже, перед тим як обрати матеріал, поцікавтесь у виробника, де можна побачити реальні об’єкти з цим матеріалом у вжитку.

Понравилась статья? Подпишитесь на рассылку: