Часто виробники алюмінієвих вікон уникають встановлення водозливних профілів в нижній частині стулок. Чи потрібно використовувати такі профілі?
Відповідає Андрій Сергєєв, кандидат технічних наук, технічний директор ТОВ «ЕТЕМ СИСТЕМЗ»
Водонепроникність виробів є однією з основних вимог, що характеризує якість віконних та дверних блоків. Для досягнення відмінного показника з водонепроникності готових виробів необхідно чітке виконання всіх рекомендацій щодо забезпечення відведення вологи із просторів, що існують між складовими елементами віконного блоку. Додатково для відведення води, що стікає по склу під час дощу та потенційно може потрапити у простір між віконною рамою та стулкою, в віконних системах ЕТЕМ передбачено використання спеціальних алюмінієвих профілів для водовідведення.
Ці профілі (артикули Е2357 та Е40820) мають привабливий дизайн та конструкцію, що передбачає щільне прилягання профілю до стулки, зручність монтажу та найголовніше – ефективне перешкоджання потраплянню дощової води до зовнішнього притулу між стулкою та рамою. Для захисту торцевих поверхонь водовідвідних профілів та забезпечення безпеки людини при митті вікон передбачено використання спеціальних комплектів пластикових заглушок. Доречно також відзначити, що при проведенні так званих погодних випробувань, компанія ЕТЕМ за замовчуванням комплектує випробувальні зразки згаданими вище профілями.
В середовищі монтажних фасадних організацій точаться дебати щодо необхідності використання бутилової стрічки для додаткової ізоляції швів стійково-ригельних систем. Якісна бутилова стрічка збільшує вартість комплекту фасадних матеріалів, і досить часто замовник чи виконавець робіт відмовляються від неї в цілях економії. Чи є використання бутилової стрічки обов’язковим?
Відповідає Todor Fidanov, старший продуктовий менеджер компанії «ETEM BG»
Використання ізоляційних матеріалів має враховувати умови конкретного об’єкту. Є випадки, де використання бутилової стрічки не є обов’язковим, такі як будівлі низької поверховості або захищені будівлі з низьким рівнем вітрового навантаження. І навпаки, для високих будинків, об’єктів з високим рівнем вітрових навантажень або з інтенсивними опадами бутилова стрічка надає додатковий тривалий захист і забезпечує безпроблемну експлуатацію світлопрозорої конструкції.
Окрім цього, використання бутилової стрічки нівелює «людський фактор» при монтажі і деякі недосконалості конструкції. Узагальнюючи, використання бутилової стрічки залежить від конкретного випадку, але ми наполегливо радимо використовувати її, особливо на висотних проектах, а також на фасадах з великою площею скління і складними формами.
Поширеною практикою в Україні є фарбування алюмінієвих профілів порошковим методом поверх існуючого шару покриття. Це дозволяє значно скорочувати термін виготовлення і зменшувати складські залишки профілів. Але чи є правильним таке «перефарбування» з точки зору технології?
Відповідає Ioannis Daglis, начальник цеху фарбування компанії «ETEM GESTAMP»
Перефарбування заборонене стандартом QUALICOAT. Якщо уникнути перефарбування неможливо, необхідно провести випробування на адгезію у воді (wet adhesion test), що гарантуватиме достатню адгезію між двома шарами покриття.
Навіть в разі, якщо досягнуто достатній рівень адгезії, залишаються проблеми естетичного характеру (недосконалості поверхні покриття, які акумулюються двома шарами фарби), суттєво зменшені механічні характеристики профілів (критично у випадках додаткової обробки профілів), зміна зовнішніх розмірів розрізу профілів, що унеможливлює нормальне комбінування з іншими профілями (штапики, розсувні системи). При системному постійному перефарбуванні профілів, значно знижується рівень якості кінцевого виробу.
QUALICOAT – міжнародна авторитетна організація, яка з 1986 року здійснює сертифікацію підприємств галузі фарбування і видачу ліцензій на використання зазначеного знаку якості. Організація визначає перелік вимог до якості покриття і оснащення виробництва для забезпечення високого рівня якості продукції.