ВИЗНАННІ У СВІТІ АРХІТЕКТОРИ ПРЕДСТАВЛЯЮТЬ ОСТАННІ ІННОВАЦІЇ В ФАСАДНІЙ ІНЖЕНЕРІЇ

21 жовтня 2017 року ETEM вже вчетверте організував міжнародну конференцію з фасадної інженерії. Цьогорічна конференція була дуже інформативною, оскільки об'єднала більше 650 фахівців будівельної галузі, архітекторів та представників фірм, які мали можливість познайомитися з останніми тенденціями світової архітектури та фасадної інженерії.

 

 

innovacii 1

Серед міжнародних лекторів на форумі були всесвітньо відомі архітектори Андреа Д'Антрасі (Andrea D'Antrassi), асоційований партнер у MAD Architects (найбільше у світі китайське архітектурне бюро), Матьє Меур (Mathieu Meur) від DP Architects, Стійн Андерсен (Steen Andersen) від Henning Larsen Architects, Маркус Просніг (Markus Prossnigg) партнер Coop Himmelb(l)au, Текейюки Катсуя (Takeyuki Katsuya) з команди Nikken Sekkei, Володимир Марінов від студії “Define Engineers". Він був членом творчих колективів у компаніях SANAA, Foster + Partners та студії Heatherweak Studio. Провідні архітектори з Болгарії: Радомир Серафімов, Росіца Браткова, Ангєл Захарієв, які представили сучасні тенденції та архітектурні рішення у вітчизняному дизайні.

innovacii 2

Венета Новакова, Директор з досліджень і розвитку ETEM, представила політику компанії щодо глобальної зміни клімату та зростаючої потреби інноваційних рішень в будівництві. Протягом останнього року ETEM, за консультаційною допомогою Denkstatt, створила Декларацію екологічного продукта (EPD) на свою продукцію.

“Цей документ відповідає міжнародним стандартам та нормам, а також забезпечує точну інформацію про матеріали, що використовуються для процесу виготовлення продукції, та деталі щодо впливу її на навколишнє середовище протягом всього життєвого циклу" – пояснила Венета Новакова.

Інвестори повинні стежити за всіма матеріалами та продуктами з позиції їх впливу на навколишнє середовище – тому екологічна продукція надає додаткові переваги при сертифікації будівель на відповідність зеленим стандартам будівництва.

Технічний директор DP Architects, Матьє Меур, поділився своїм особистим досвідом у проектуванні фасадів хмарочосів – “При проектуванні хмарочоса швидкість вітру є важливим фактором, який слід враховувати. Отже, дуже важливо, оцінювати тиск вітру за допомогою спеціального програмного забезпечення, перш ніж починати конструювати фасад”.

innovacii 3Тому, якщо ми хочемо мати склопакети від підлоги до стелі, ми повинні створювати відповідні фасади. "Ідея полягає в тому, щоб звільнитися від будь-яких викривлень фасадів. Адже будівлі рухаються весь час, і хмарочоси рухаються набагато більше, ніж малоповерхові будівлі, - пояснив експерт з DP Architects.

Конструкція будинку завжди ставить питання про те, яке скло потрібно використовувати. Загартоване скло використовується більше 50 років, оскільки воно є порівняно безпечним і розбивається на дрібні шматки.

За словами Матьє Меура, навіть це скло може стати великою небезпекою у хмарочосах. "Тому при проектуванні висотних будівель у місцях з великими вітрами, ураганами і тайфунами ми повинні зміцнити будівлю. Кріплення та фурнітура, які повинні використовуватися на фасаді, повинні бути перевірені заздалегідь”, - підсумував він.

Екстраординарний архітектурний проект – Центр BMW Welt – також був представлений на фасадній конференції ETEM. Це багатофункціональний автомобільний та виставковий центр, який відкрив двері ще в 2007 році поряд з штаб-квартирою виробника. Керуючий партнер Coop Himmelb(l)au та проектний архітектор Маркус Просніг розповів, що за оригінальною концепцією BMW Welt Center стоїть оптимізована екологічна архітектура з використанням найсучасніших високотехнологічних методів.

innovacii 4Одною з основних дизайнерських ідей було розширення існуючої конфігурації BMW Tower та музею за допомогою додаткового елементу, зі створенням просторового архітектурного ансамблю. Архітектурне рішення команди Coop Himmelb(l)au орієнтоване на великий прозорий зал з скульптурним дахом та подвійним конусом, доповнений сполученням з існуючою будівлею штаб-квартири компанії.

Прозорий зал покрито сталевими плитами та склом. Джерелом натхнення для команди архітекторів став Акрополь в Афінах. Основний простір BMW Welt нагадує криту площу. "Велика покрівля охоплює різні функції проекту. У фасади вбудовані фотоелектричні панелі, які тісно пов'язані з металевими елементами фасаду", - пояснив Маркус Просніг.

Андреа Д'Антрасі, асоційований партнер MAD Architects, представив проект "Absolute Towers" – величезний комплекс з хмарочосів, розташований поблизу Торонто, Канада. Дизайн "Absolute Towers" не підкреслює вертикальних ліній, а має плавні контури з терасами навколо кожного поверху будівлі.

"Ми хотіли, щоб башти оберталися до неба. Фасад веж спроектований таким чином, що плита для підлоги може обертатися в діапазоні від 1 до 8 градусів до кожного наступного рівня, завдяки чому пропонуються дивовижні мальовничі види величезних горизонтів.

innovacii 5Інженер Стійн Андерсен з Henning Larsen Architects, розкрив філософію архітектурної студії, заснованої ще в 1959 році. Він пояснив, що створення прекрасної архітектури базується на трьох вимірах – людях, просторах та денному світлі. "При розробці ми не повинні забувати, що в цьому будинку живуть та працюють люди, тому їм слід забезпечити здорову обстановку", - сказав Андерсен.

Він також представив кілька провідних проектів Henning Larsen Architects, а саме 34-поверхову будівлю в Саудівській Аравії, концертний зал “Харп” та конференц-зал в Рейк'явіку. Фасади будинків в Ісландії були створені з квазі-цегли. "Кожна квазі-цегла складається з 10 профілів різних форм і розмірів, з яких створено 10 різних форм діамантів", - пояснив Андерсен.

Текейюки Катсуя, знаменитий архітектор та генеральний менеджер дизайн-відділу японського гіганту Nikkeks Sekkei, представив відреставроване архітектурне бачення стадіону Camp Nou в Барселоні. Він охарактеризував концепцію оновленого Camp Nou кількома словами: "Вічність, рівність, діяльність".

Архітектор вважає дуже важливим зазначити, що на стадіоні немає зовнішнього фасаду, а його природною “обгорткою” є люди, що ходять навколо нього. Стадіон був розроблений з трьома великими терасами з функцією пішохідних зон – чудовий простір для прогулянок та безліч інших активних дій на свіжому повітрі.

innovacii 6"Ми прагнемо створити для міста відкритий стадіон, в результаті цей проект допомагає нам зберегти навколишнє середовище, де стадіон зливається з містом", - сказав Кацуя. Дизайн трибун стадіону базується на принципі рівності між людьми, всі сектори забезпечують абсолютно однакові умови для спостереження за проведенням футбольних матчів на полі. Новий "Camp Nou" буде вміщувати близько 105 000 глядачів, при цьому площа спортивної споруди понад 104 000 квадратних метрів.

Інженер-конструктор Володимир Маринов від Define Engineer представив проекти та фасадні рішення, над якими він працював у складі великих архітектурних студій. За його словами, архітектура визначає необхідну технологію побудови структури, а не навпаки. Марінов представив вишукані комплексні рішення, необхідні для завершення реставраційних робіт трьох веж (Mary, Jesus, Evangelist) of the Barcelona Family Building. "Ми шукаємо абсолютно нові структурні рішення для веж. Рішення ARUP для фасадних кам'яних плит є простим, але досить ефективним: нам потрібно посилити їх сталевими прутами”, - пояснив Марінов.

Архітектор Ангел Захарієв (студія A&A Architects) розповів про проблеми проектування та взаємозв'язок між архітектурою та зовнішнім виглядом, а також між архітектурою та технологічним прискоренням. Він представив проект хмарочоса Sky Fort, який стане одною із трьох будівель на першому етапі великого комплексу "Софія. Столичне місто". Архітектурні рішення ETEM будуть знову обрані для фасаду нової найвищої будівлі в Софії.

Ангелос Зографос, технічний консультант компанії Elval Color (провідний європейський виробник композитних панелей з алюмінію) зазначив, що компанія надалі розвиває свої дослідження та розробки в різних галузях. Elval Color суворо контролює якість продукції та дотримання екологічних стандартів. Зокрема, результатом цих досліджень є початок виробництва нового etalbond® A2. Цей матеріал є сучасним технологічним рішенням, що відповідає найсуворішим пожежним вимогам європейського стандарту EN 13501-1.

etem kontaktyЗографос прийшов до висновку, що etalbond® A2 є своєрідною відповіддю на суспільне прагнення до стійких змін, та є належним рішенням, що справить позитивний вплив на створення будівель і споруд нового покоління.

Партнерами конференції стали компанії Elval Color, BMW Bulgaria, Ursa та Inver.

Понравилась статья? Подпишитесь на рассылку: