Історія одного об’єкту: ПВХ чи алюміній

Сьогоднішній матеріал буде не зовсім звичайний, ми спробуємо на сторінках журналу провести вас через весь шлях від задуму та проектування до монтажу на прикладі одного з наших об’єктів. Розкриємо наші конструктивні рішення, які ми використовували для того, щоб досягнути необхідного результату.

 

 

veka 1

veka 2Влітку 2018 року, до нас звернувся замовник, який будував приватний будинок в м. Ізмаїл, Одеська область, перед нами він поставив наступні завдання:

-    Засклення будинку повинно відповідати найсуворішим вимогам з енергоефективності, а саме, приведений опір теплопередачі будь-якої конструкції повинен бути Rпр ≥ 1 м2К/Вт.
-    Зовнішній вигляд світлопрозорих конструкцій повинен мати оригінальний дизайн, який би гармонічно поєднувався з кольором даху.
-    Монтаж конструкцій повинен виконуватись у відповідності з вимогами діючих державних будівельних норм та стандартів (ДБН та ДСТУ).

Після отримання такого технічного завдання до роботи приступили наші фахівці, інженери-проектувальники, які за допомогою програмного комплексу VEKA WinDoPlan, змогли підготувати детальний проект засклення приватного будинку, в який увійшли:

•    розрахунок опору теплопередачі окремо по кожній конструкції;
•    розрахунок вітрових навантажень, хоч для цього проекту це було не обов’язково, але програмні можливості WinDoPlan, дозволяють це зробити двічі клацнувши мишу, тому у більшості випадків такий розрахунок наші фахівці вкладають у проект по замовчуванню;
•    специфікація з детальним описом усіх комплектуючих;
•    калькуляція з детальним розрахунком вартості.

При необхідності проект може бути доповнений детальними горизонтальними та вертикальними розрізами та 3-D моделлю конкретної конструкції.

Щоб вирішити перший пункт технічного завдання, наші фахівці спроектували конструкції із застосуванням трьох ключових елементів – профіль, склопакет та дистанційна рамка:

•   профіль VEKA Softline 82 MD, який має коефіцієнт теплопередачі Uf = 1 Вт/м2К (Rf = 1 м2К/Вт) та три контури ущільнення;
•    двокамерний енергозберігаючий склопакет, загальною товщиною 44 мм, заповнений інертним газом аргон 4i-16Ar-4-16Ar-4i, який має:
•    коефіцієнт теплопередачі Ug = 0,6 Вт/м2К (Rg = 1,67 м2К/Вт);
•    коефіцієнт пропускання світла у видимій частині спектра τv = 70,9 %;
•    коефіцієнт загального пропускання сонячної енергії g = 52,8%;
•    дистанція рамка в склопакеті виготовлена зі спеціального полімеру німецької фірми Technoform – TGI-Spacer M, яка забезпечує низькі значення Psi = 0,038 Вт/ м2К та сертифікована як компонент для пасивного будинку класу В для холодного клімату.        

veka 3   veka 4   veka 5  
           
veka 7   veka 6   veka 8  

Такий підбір комплектуючих, дозволив нам отримати приведений коефіцієнт опору теплопередачі (Rпр) від 1 до 1,25 м2К/Вт в залежності від конструкції, тобто перша вимога замовника нами була повністю виконана. Також варто відмітити, що місто Ізмаїл відноситься до II – температурної зони України, згідно ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» і мінімальне допустиме значення опору теплопередачі світлопрозорих огороджувальних конструкцій для житлових та громадських будівель становить Rq min = 0,6 м2К/Вт. Незважаючи на це, все більше і більше з’являється клієнтів, які розуміють, що вартість енергоресурсів буде зростати і тому зараз на етапі будівництва свого будинку, доцільно зробити правильні інвестиції у енергоефективні вікна. 

Наступна вимога стосувалася дизайну, а саме зовнішнього вигляду конструкції. Асортимент VEKA нараховує біля 57 різноманітних кольорів ламінаційних плівок від ведучих німецьких виробників Renolit та Hornschuch, плюс до цього у концертна VEKA є власна авторська розробка ламінації поверхні – VEKA Spectral, яка вже нараховує 11 варіантів ультраматових кольорів і все це різноманіття у більшості випадків задовольняє 90% кінцевих споживачів. Але іноді клієнтам хочеться чогось більшого ніж ламінація, хочеться якісь дуже специфічні та індивідуальні кольори, хочеться мати нестандартне екстерьєрне рішення. Саме у таких випадках наші фахівці пропонують застосувати алюмінієві накладки, які можуть бути пофарбовані в будь-який колір по шкалі RAL (RAL Classic – 213 кольорів та відтінків, RAL Design – 1625 кольорів палітри) і це дозволяє задовольнити будь-які забаганки наших клієнтів.
Також варто відмітити ще одну безумовну перевагу алюмінієвих накладок – це зниження нагрівання ПВХ профілю. В нашому випадку це було важливою перевагою, оскільки колір замовник обрав матовий темно-коричневий RAL 8019, а як ми знаємо темні кольорі мають властивість акумулювати тепло більше ніж світлі кольори. Так, наприклад, в липні місяці середня місячна сума розсіяної сонячної енергії для вертикальної поверхні з орієнтацією південно-західного сектору горизонту для міста Київ буде становити 116 МДж/м2, а для Одеси 129 МДж/м2. Тому наше рішення з використанням алюмінієвих накладок не тільки вирішувало завдання замовника по зовнішньому вигляду конструкцій, а ще і забезпечило захист від перегріву профілю та лінійного розширення.  

veka 9   veka 10   veka 11   veka 12

Наступна задача стосувалася монтажу конструкцій у відповідності з вимогами діючих державних будівельних норм та стандартів (ДБН та ДСТУ). На сьогоднішній день в Україні діє два стандарти які встановлюють норми по монтажу світлопрозорих конструкцій:

veka 14•    ДСТУ Б В.2.6-79:2009 «Конструкції будинків і споруд. Шви з’єднувальні місць примикань віконних блоків до конструкцій стін».
•    ДСТУ-Н Б В.2.6-146:2010 «Конструкції будинків і споруд. Настанова щодо проектування і улаштування вікон та дверей».
Згідно Закону України «Про будівельні норми» ці стандарти стали обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, після того як в 2016 році вийшла нова редакція ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель», в якій з’явилися посилання на ці два стандарти. Тому на сьогоднішній день будь-яка компанія-інсталятор чи виробник світлопрозорих конструкцій повинні здійснювати монтаж віконних та дверних виробів згідно вимог даних ДСТУ.

Саме тому наша компанія здійснюючи монтаж віконних і дверних конструкцій робила це у повній відповідності вищезгаданим ДСТУ, а саме:

•    Місце розташування світлопрозорих конструкцій у площині стінової конструкції, здійснювалось згідно вимогам ДСТУ-Н Б В.2.6-146:2010 (рис. 2.1 та 2.2) в залежності від проходження ізотерми 10,7 °С. В нашому випадку стінова конструкція запроектована одношарова, виготовлена з ніздрюватого бетону автоклавного твердіння з зовнішньою опоряджувальною штукатуркою, тому розміщення світлопрозорої конструкції здійснювалось майже посередині стіни.  
•    При визначенні розмірів віконних та дверних блоків, ми керувалися рекомендованими розмірами отворів згідно з ДСТУ Б В.2.6-79:2009, а саме монтажний шов у нашому випадку не повинен перевищувати 15 мм.
•    Фіксуючі матеріали для цього об’єкту ми обирали враховуючі конструкцію та матеріал стіни будинку, а також в залежності від інтенсивності навантаження, тому враховуючі ці фактори ми обрали кріплення у вигляді анкерної пласти товщиною 2 мм та хімічний анкер.
•    Кількість кріплень для окремої конструкції визначалися згідно ДСТУ-Н Б В.2.6-146:2010  (рис. 12).
•    Монтажний шов у нас складався з трьох шарів, а саме:
•    зовнішня ділянка з’єднувального шва повинна захищати його від дії дощу та ультрафіолету, сприяти проходженню пару з середини шва на зовні і мати опір паропроникності не більше ніж 0,25 (м2 · год · Па)/мг, ця ділянка була виконана нами за допомоги мультіфункціональної стрічки Illbruck TwinAktiv ME 508;
•    середня ділянка з’єднувального шва повинна виконувати необхідні теплоізоляційні функукції, для цього ми використали низькомодульну поліуретанову піну Soudal Flexifoam, яка має опір теплопередачі R = 2,58 м2 · К/Вт і за цим показником відноситься до другого класу Т2, згідно ДСТУ Б В.2.6-79:2009;
•    внутрішня ділянка з’єднувального шва повинна перешкоджати проникненню пари з приміщення і мати опір паропроникності не менше ніж 2,0 (м2 · год · Па), ця ділянка була виконана нами за допомоги мультіфункціональної стрічки Illbruck TwinAktiv ME 508.
•    в усіх наших об’єктах, як і на цьому ми використовуємо виключно несучі колодки з полімерних матеріалів з твердістю не менше 80 одиниць за Шором А, а схема їх розміщення повністю відповідає ДСТУ-Н Б В.2.6-146:2010  (рис. 9).

Таким чином і останню вимогу замовника, щоб «Монтаж конструкцій виконувався у відповідності з вимогами діючих державних будівельних норма та стандартів (ДБН та ДСТУ)», ми повністю виконали.
Підводячи підсумки, хочемо сказати, що в рамках однієї статті неможливо перелічити тисячі дрібниць, з яких складається якісна світлопрозора конструкція, але безумовно їх потрібно враховувати починаючі зі стадії проектування та закінчуючи монтажем і введенням в експлуатацію.

         dmitriy firsov
  Дмітро Фірсов, "VEKA Україна"

Компанія VEKA є не просто постачальником профільних систем, а й системним розробником всіх процесів, які зачіпають віконну галузь. Ми приділяємо велику увагу розробці інструментів, що полегшують роботу менеджерів, замірників, архітекторів і будівельників.
Таке рішення як алюмінієві накладки на профіль, дозволяють вирішити багато завдань архітектора і замовника. Це і вартість скління в цілому, і збереження дизайнерських рішень при комбінованому склінні алюмінієвими фасадами і конструкціями з ПВХ. Використовуючи алюмінієву накладку, ми отримуємо додатковий захист нашої конструкції зовні від впливу атмосферних опадів і випромінювання, а також наші вікна можуть збігатися на 100% за колірною гамою із застосовуваними алюмінієвими системами.
Крім того, використовуваний в роботі проектувальника інтернет-сервіс WinDoPlan, дозволяє максимально точно, і в короткий термін виконати роботи з проектування та розрахунків проекту в цілому. При цьому замовник і будівельник отримує не тільки статичні і теплові розрахунки по вікнах згідно норм України, але і візуалізацію окремих вузлів і елементів для правильного вибору складових інтер'єру, які примикають до віконних конструкцій.
veka kontaktyЦе дає можливість віконній компанії запропонувати будівельникам не просто «вікна за такою-то ціною», а й обґрунтувати цю ціну, показати можливості різних рішень, підкреслити ті плюси і вигоди, які замовник отримає від запропонованого варіанту на підставі об'єктивних розрахунків і комп'ютерного моделювання.


Автор
Михайло Орленко
Комерційний директор компанії «Вікна-Стар»

Другие статьи на эту тему

Понравилась статья? Подпишитесь на рассылку: