З перемогою від REHAU до перемог в житті

Пройшло вже півроку з моменту оголошення переможців всеукраїнського шкільного конкурсу  від компанії REHAU «Будинок Майбутнього». Щасливі фіналісти були винагороджені  за серйозну дослідницьку роботу чудовими призами, школи в дарунок отримали сучасне енергоефективне засклення.

Здається, подія в минулому, але ми не забуваємо наших героїв.  Життя юнаків за цей час дещо змінилося, і приємно відзначити, що завдяки участі в проекті  REHAU стало цікавішим, відкрило для молоді нові обрії. Деякі з учасників настільки захопились вирішенням соціально-екологічних проблем, що навіть  продовжили брати участь в інших проектах подібної спрямованості.

Про свій досвід в конкурсі та плани на майбутнє команди-переможці із задоволенням розповіли нашому колезі. Гадаємо, життя цікавих, енергійних та небайдужих до майбутнього своєї країни підлітків стане для всіх гарним прикладом та поштовхом до активної соціальної позиції.

Герой сьогоднішньої розповіді – команда «WoW!» загальноосвітньої школи № 3 ім. Михайла Коцюбинського з Вінниці. Дітлахи не приховували, що основним стимулом для участі в конкурсі став приз, завдяки якому можна було покращити матеріальний стан школи, а саме засклення одного класу школи енергоефективними вікнами з профільних систем  REHAU. Вирішальним фактом також стало те, що вікон потребував саме кабінет інформатики, в якому учні школи проводять багато позашкільного часу, готують домашні завдання та користуються мережею Internet.

Участь у конкурсі стала дебютом для учнів і спочатку викликала певну занепокоєність, але завдяки підтримці вчителя інформатики Собчука Ю.П. діти швидко об’єднались у команду, обрали капітана та розподілили обов’язки. Згуртованість та підтримка всього педагогічного та учнівського колективу школи додавали впевненості у власних силах протягом всього проекту. Діти зауважили, як спільна мета зміцнила  і без того дружні стосунки, як педагоги долучалися до роботи і порадою, і звичайною батьківською турботою – підгодовували юних дослідників, коли ті засиджувались допізна. Не без посмішки пригадували чимало кумедних дублів, перш ніж вдалося відзняти якісне відео презентації команди. Деякі з учасників в ході конкурсу «Будинок майбутнього» виявили неабиякий ораторський талант, трималися перед камерою на достойному рівні. В подальшому юні дарування могли вдосконалювати свої здібності в шкільних сценічних заходах. 

Конкурсанти пишаються, що завдяки перемозі змогли подарувати власній школі тепло і затишок, а також лишити про себе згадку, оскільки більшість з них випускники. Діти безмежно тішаться новими енергозберігаючими вікнами з профільної системи REHAU Euro-Design 70, а класові інформатики взимку дали нове ім’я – найтепліший клас школи. Сьогодні – це комфортне затишне приміщення для створення нових проектів, спілкування та спільних спогадів про шлях до перемоги.
Але найцікавішим виявилось те, що дослідницький досвід та перемога в проекті відкрили творчий потенціал підлітків та додали впевненості, що вони здатні впливати на сьогодення і тим самим покращувати власне майбутнє. Наступною стала участь у міській олімпіаді з екології. Проект «Енергія. Енергоефективність. Екологічний будинок майбутнього», представлений капітаном команди, заслужено отримав 3 місце. Крім того, в школі почали діяти два нових соціальних проекти «Всі ми діти на Землі» та «Маршрут безпеки», які брали участь у конкурсі «Лідерські перегони - 2013» і отримали визнання не тільки від членів журі, а й від представників декількох благодійних організацій.
Попереду юних переможців чекає доросле життя. Деякі з них вже навіть визначились з професійним майбутнім: Настя хоче стати вчителькою, щоб виховувати у дітей бережне ставлення до навколишнього середовища, Аліна завжди мріяла стати балериною, Сергій бажає стати інженером-програмістом, щоб розробляти та втілювати в життя новітні технології, які допоможуть заощаджувати дорогоцінні енергоресурси, а Поліна має хист до іноземних мов і прагне бути перекладачем, тільки у капітана Оленки ще є час подумати. Але ми впевнені в одному: який би шлях вони не обрали – вони будуватимуть своє майбутнє з думкою про майбутнє країни!

Другие статьи на эту тему