Кращі показники Uw завдяки більш докладним обрахуванням коефіцієнту Psi

Tепер в програмі Caluwin доступні віконні профілі та ізоляційне скло різних марок

Скло і профіль мають рішучий вплив на параметри віконних конструкцій – як з точки зору енергетичної ефективності, так і небезпеки виникнення конденсату на краю віконного скла. Проектанти вікон можуть користуватися тим що пропонує ринок, але є вірогідність зробити хибний вибір.
Програма Caluwin, яка підготовлена компанією SWISSPACER у співробітництві з компанією Sommer Informatik, є допоміжним знаряддям для проектантів вікон, архітекторів, енергетичних консультантів і фахівців з питань біології будинків.

swisspacer 1

Програма може використовуватися для розрахунку і порівняння коефіцієнта Uw, визначення можливості появлення конденсату та оцінки збереження енергії, при застосуванні різних віконних конструкцій. На сьогоднішній день на ринок виходить нова версія програми, в якій можна отримувати дані ще більш точні з точки зору проектування.

“Якщо до сих пір в програмі Caluwin були доступні тільки репрезентативні віконні профілі, то тепер можливим є виконання розрахунків на основі конкретних продуктів різних марок. Це пов’язано з багатьма важливими аспектами, – аргументує Karl-Theo Roes, керівник з питань розвитку марки і інновацій SWISSPACER. – Розрахунки віконних конструкцій тепер можна виконувати набагато швидше, а перед усім, точніше, ніж до сих пір, тому що в програмі є доступні дані профілів багатьох виробників”.

Величина Psi для окремих систем в комбінації з різними видами ізоляційного скла і дистанційних рамок була розрахована інженерським бюро Bauwerk. Дані результати більш точні і перед усім, більш корисні, ніж репрезентативні значення Psi, вказані в технічних картах, опублікованих в Bundesverband Flachglas e.V. i дозволяють отримувати більш низькі значення коефіцієнта Uw. На сьогоднішній день враховано системи віконних профілів марок Aluplast, Gealan, Hueck, Profine i Salamander; невдовзі будуть додані інші профілі.

Про SWISSPACER
SWISSPACER це фірма, яка діє в усьому світі, лідер інновацій в області дистанційних “теплих рамок”. Фірму засновано в 1998 році. Вона належить до Групи Saint-Gobain. Її продукти відрізняються досконалими функціональними параметрами і допрацьованою естетикою. Штаб-квартира з виробничим відділом, відділом досліджень і розвитку та адміністрацією розташований в Швейцарії. Чергові виробничі підприємства розташовані в Німеччині та в Польщі.


Крім профілів в новій версії Caluwin знайшли своє місце також рішення, запропоновані наступними виробниками ізоляційного скла: Saint-Gobain, AGC Interpane i Guardian. Для кожного продукту вказано назву марки і точні технічні дані. Користувачі програми можуть тепер обирати конкретні складники з каталогу, що дозволяє їм виконати ретельне обрахування і оптимізувати енергетичну ефективність вікна. Триває робота над розширенням каталогу, впроваджуючи продукти нових фірм.

Завдяки програмі Caluwin виробники і дистриб’ютори вікон, віконних профілів і ізоляційного скла можуть надавати своїм клієнтам оптимальні поради і важливу інформацію при прийнятті рішень про вибір вікна. У випадку індивідуальних замовлень, Sommer Informatik втручається в вибір профілів, види ізоляційного скла, потрібні даному клієнту, разом з відповідними логотипами і елементами візуальної ідентифікації. “Ми постійно підтримаємо контакти з найбільшими виробниками віконних профілів і ізоляційного скла. Вони розуміють, що Caluwin це не тільки зручний для користувача енергетичний калькулятор, але також досконалий інструмент для створення контактів з новими бізнес-партнерами і клієнтами,” – пояснює Karl-Theo Roes.

Новинкою в програмі є можливість отримання точного значення Psi i fRSi (температурного коефіцієнта) для довільної комбінації: профіль – ізоляційне скло – дистанційна рамка.  Вистачить кілька разів клацнути, щоб отримати точну величину коефіцієнта Uw, завдяки чому проектант відразу бачить, чи з’являється ризик виникнення конденсату або розвитку плісняви. Калькуляції виконуються згідно з нормою EN ISO 10077-1, способом дуже близьким до складених розрахунків в області фізики будівлі, які провадяться за допомогою метода кінцевих елементів, – стверджує Karl-Theo Roes. – Завдяки цьому програма стає інструментом придатним в надані послуг планування і консультування”.   

swisspacer 22.jpg   swisspacer 3    

 

 
       

Користувач може не тільки використовувати дані відносно доступних в програмі складників, але й окреслити їх індивідуально і в ручну вводити в програму.
Про Sommer Informatik
Засноване в 1996 році підприємство пропонує оптимальні інформативні рішення в області фізики будівель і статики скла. Продукти Sommer Informatik GmbH з успіхом використовуються у понад 4000 клієнтів в усьому світі. Завдяки постійній співпраці з науково-дослідними організаціями і підприємствами з галузі, програмне забезпечення, що постачається фірмою, завжди відображає найбільш сучасний стан техніки і забезпечує користувачам сертифіковані розрахунки відповідно до діючих норм. Три найбільш відомі продукти це: GlasGlobal, WinSLT i WinIso.

Калькулятор заощадження електроенергії порівнює конфігурації вікон з точки зору енергетичних параметрів в теплому і холодному кліматі. Завдяки цьому Caluwin кожного разу вказує необхідність в енергії тепла або холоду та показує різницю в вартості енергії і виділення CO2. Користувач може також отримати інформацію про енергетичну класифікацію продуктів згідно з системами, діючими в різних країнах, а у випадку необхідності також отримати клас енергетичної ефективності для пасивних вікон, згідно з рекомендаціями Passivhaus Institut в Дармштадті.

swisspacer kontakty.jpgДля різних розрахунків можна скласти і вислати прозорі звіти в форматі файлів PDF.

Програма Caluwin є доступною онлайн за адресою: www.caluwin.com та як додаток для пристроїв з системою iOS i Android – їх можна скачати відповідно з магазину App Store або Google Play.

Caluwin опрацьовано в SWISSPACER i виконано компанією Sommer Informatik GmbH при технічній підтримці інженерного бюро BAUWERK, яке спеціалізується на фізиці будівель. Розрахунковий двигун програми отримав сертифікат ift Rosenheim.

 

Другие статьи на эту тему

Понравилась статья? Подпишитесь на рассылку: